Klimatizace - plnění

Vážení zákazníci,


v sezoně 2023 pokračujeme v plnění klimatizací Vašich vozidel
Zařízení s plně automatizovanými procesy od odsátí a recyklace chladiva až po vstřikování oleje a naplnění celého systému.• Plně automatický chod všech programů
• Automatický olejový management
• Automatické vypouštění nezkondenzovaných plynů
• Automatický systém kontroly těsnosti
• Rozsáhlá databáze vozidel
• Možnost výtisku servisního protokolu
• Automatická recyklace chladiva při vakuování (multi-pas proces)
• Diagnostický program klimatizace
 

POZOR - v roce 2018 proběhl razantní růst ceny chladiva R134a ( v řádu stovek procent ), proto jsou ceny aktualizované dle nových podmínek. 

 

Kontrola netěsnosti

  299,00 Kč
Tlaková zkouška   100,00 Kč
Plnění klimatizace   250,00 Kč
Chladivo do klimatizace R134a 1g   2,00 Kč
Olej kompresoru klimatizace   49,00 Kč
Aplikace kontrastní látky ( UV )      149,00 Kč

Ceny jsou uvedeny včetně DPH 21%

Pokud je na systému klimatizace Vašeho vozidla netěsnost, naše zařízení při automatickém procesu odsátí a recyklace chladiva tuto skutečnost zaznamená a k naplnění systému chladivem nedojde.
 

Zákazník v tomto případě zaplatí pouze 299,- Kč včetně DPH 21%

Klimatizace je dnes již v mnoha případech součástí základního vybavení vozidel. Stává se tak nepostradatelným pomocníkem, který v automobilu vytváří příjemné prostředí nejen v létě, ale v podstatě v průběhu celého roku. Ačkoliv se klimatizace jeví jako uzavřený bezúdržbový systém, dochází zde k pozvolnému úniku chladícího média, jehož velikost se uvádí až 30% za 2 roky. Běžná údržba spočívá především v kontrole předepsaného množství chladícího prostředku a dalších operací, které jsou součástí automatického testu našeho moderního servisního přístroje.

Toto zařízení umožňuje odsát chladící prostředek a následně provést jeho recyklaci. Vlivem recyklace se také odloučí část oleje, který je v chladivu rozptýlen. Poté přístroj provede vakuaci a test těsnosti systému. Následně se klimatizace doplní chladícím prostředkem a novým olejem na výrobcem předepsané množství.

Případná diagnostika závad systému klimatizace vychází především z měření tlaků v nízko a vysokotlaké větvi okruhu a výstupních teplot klimatizace. Tlakové poměry mohou následně ukázat na případné závady v systému. Abychom zabezpečili bezproblémovou funkci a správný výkon klimatizace, musíme o ni pečovat. Pravidelné kontroly celého systému, stejně tak jako drobné opravy předpokládají nezbytné servisní vybavení a odborně proškolený personál. To vše jsme právě pro Vás V naší provozovně připravili. Naši mechanici Vám prověří účinnost klimatizace, provedou kontrolu, recyklaci a plnění chladiva, případně výměnu pylového filtru. Pravidelnou kontrolu funkce klimatizace doporučujeme provádět každý rok, zejména před letním obdobím.